Wapno wapniowo-magnezowe (dolomit)

Jest to nawóz mineralny uzyskiwany na drodze przemiału dolomitu surowego do uziarnienia 0-2 mm. Posiada bardzo korzystne właściwości chemiczne. Suma zawartości składników użytecznych rolniczo w przeliczeniu na tlenki wapnia i magnezu (CaO+MgO) wynosi 45%-50%, w tym zawartość tlenku magnezu (MgO) 15%-20%, a tlenku wapnia (CaO) ok. 30%. Wapno nawozowe ma bardzo szerokie zastosowanie w rolnictwie i ogrodnictwie jako nawóz odkwaszający glebę – źródło wapnia i magnezu. Poprawia jednocześnie jej chemiczną i fizyczną strukturę oraz cechy jakościowe roślin oddziaływując na zdrowotność produktów roślinnych przeznaczonych dla człowieka i zwierząt. Wnosi do gleby mikroelementy, które spełniają ważne funkcje w roślinie jak: regulowanie procesu asymilacji, wytwarzanie barwników i enzymów. Zwiększa odporność roślin na wymarzanie, przechodzi do roztworu glebowego i jest łatwo przyswajalny przez rośliny, znacząco zwiększa plony. Można go stosować w różnych porach roku: wiosna/jesień przed orką, zimą na zamarzniętą glebę, wczesną wiosną pod uprawy przedsiewne i jesienią na użytki zielone. Nawóz otrzymał świadectwo ekologiczne oraz pozytywną ocenę przydatności rolniczej, wystawioną przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

UWAGA: Nasze WAPNO NAWOZOWE składowane jest pod dachem, w specjalnie przystosowanej do tego celu hali, co w pełni zabezpiecza je przed wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dostawy odbywają się zawsze oplandeczonymi samochodami. Gwarantuje to dostawę towaru bardzo dobrej jakości, bez względu na porę roku i panujące warunki atmosferyczne.

Oferujemy

Wapno nawozowe:
• wapno nawozowe zawierające magnez, węglanowe, odmiana 05, produkowane z dolomitu triasowego – luzem oraz w „big-bagach”.

Dystrybucja

Nawozy dostarczane są przez producenta pod wskazany adres na terenie całej Polski. Dostawy nawozu luzem realizowane są wagonami o ładowności 60 ton, samochodami samowyładowczymi o ładowności ok. 25 ton, lub transportem mieszanym: kolejowo-samochodowym z dostawą do miejsca docelowego. Dostawy wapna w opakowaniach BIG-BAG 500kg realizowane są transportem samochodowym o ładowności 24 t. Odbiór własnymi środkami transportu jest możliwy od poniedziałku do piątku w godz. 6.00 – 22.00 po uprzednim powiadomieniu producenta.